•

Základná škola internátna pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou má vyše 60. ročnú tradíciu.
           Bola
          zriadená 1. mája 1952 pod názvom

Škola pre nápravu reči v Bratislave.

Jej prvým riaditeľom bol Július Boráň - absolvent Logopedického ústavu prof. Sováka v Prahe. Škola sa rozvíjala spolu so sesterskými školami v Čechách a v zahraničí. Mala sídlo na Koceľovej ulici.

Druhým riaditeľom školy bol menovaný Karol Čechovič .

Nové sídlo školy na  Námestí 1. mája č.1 sa dostalo do povedomia širšej verejnosti. Stalo sa miestom praxe poslucháčov katedry špeciálnej a liečebnej pedagogiky na FiFUK. O výsledkoch logopedickej starostlivosti informovali učitelia - logopédi na celoštátnych konferenciách.

V školskom roku 1988 – 1989 bola poverená vedením školy  Mgr. Stanislava Batiková.

V 90. rokoch úspešne obhájila existenciu školy, zaslúžila sa o rekonštrukciu budovy a následné výborné podmienky pre výchovno - vzdelávaciu, diagnostickú a terapeutickú prácu so žiakmi s narušenou komunikačnou schopnosťou.

Od roku 1995 má škola právnu subjektivitu .

V školskom roku 2004/2005 bola vymenovaná KŠÚ v Bratislave do funkcie riaditeľky školy Mgr. Paula Pravňanská, ktorá sa zaslúžila o presťahovanie školy do nových priestorov v Petržalke na Vlasteneckom námestí.  Zriadila internát pre 25 detí priamo v budove školy a školskú jedáleň, v ktorej sa stravujú okrem žiakov a zamestnancov našej školy aj študenti a pedagógovia zo susedných školských zariadení.

Súčasná organizačná štruktúra je na vysokej odbornej úrovni, rozvíja sa odborná publikačná činnosť učiteľov, usporadúvajú sa semináre a iné poradenské aktivity, úzko sa spolupracuje so sesterskými školami a Katedrou logopédie na PdFUK v Bratislave.